Rekrutacja TRWA! Zapisz się na wymarzony kierunek już dziś!

SZKOŁA policealna

 

 

Policealna Szkoła Zawodowa  (PSZ) – to atrakcyjna forma zdobycia zawodu odpowiednia dla tych wszystkich, którzy chcieliby zdobyć konkretny zawód, czy też podwyższyć swoje kwalifikacje. Dzięki takiej formie kształcenia możesz zdobyć uprawniania w wielu ciekawych zawodach jakich nie oferują inne formy kształcenia.

 

Kto może uczestniczyć w Policealnej Szkole Zawodowej  (PSZ)?

W PSZ może uczestniczyć każda zainteresowana osoba, która posiada średnie wykształcenie (matura nie jest wymagana).

 

Czas trwania PSZ

Policealna Szkoła Zawodowa , w zależności od nauczanych kwalifikacji, trwa zwykle 2, 3 lub 4 semestry.

 

Uprawnienia po ukończeniu PSZ

Osoba, która ukończy PSZ i zda egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie, w zakresie danej kwalifikacji, otrzymuje świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie i prawo do wykonywania zawodu w zakresie posiadanej kwalifikacji. Po zdaniu wszystkich kwalifikacji obowiązujących w danym zawodzie otrzymuje się tytuł technika.

 

Dokumenty potwierdzające ukończenie PSZ

 • Zaświadczenie MEN o ukończeniu PSZ
 • Suplement do zaświadczenia zawierający program szkoły.
 • Świadectwo potwierdzające kwalifikacje w zawodzie wydane przez OKE

 

Zalety nauki na PSZ w Vademecum Nysa:

 1. Nauka w PSZ jest wzbogacana dodatkowymi bezpłatnymi szkoleniami wzbogacającymi wiedzę w danym obszarze kształcenia
 2. Masz możliwość rozszerzenia wiedzy korzystając także z płatnych kursów powiązanych z kwalifikacjami jakie chcesz zdobyć.
 3. 18 letnie doświadczenie w kształceniu osób dorosłych
 4. Nowoczesne sale do zajęć praktycznych oddające rzeczywiste warunki pracy a także nowe sale do zajęć zdalnych
 5. Profesjonalna kadra praktyków
 6. Wysoka zdawalność egzaminów zewnętrznych

 

123456yhrjw6yjkk

 

 

Dnia 25 marca 2017 r. od godziny 9.00-17.00 zapraszamy na drugą edycję EUROPEJSKIEGO DNIA NAUKI połączonego z CYKLEM BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW z następujących dziedzin:

 

•    Przedsiębiorczości, Ekonomii, Komunikacji marketingowej, Coachingu, Sztuk walki
•    Turystyki, Języka obcego, Pedagogiki, Pedagogiki specjalnej, Cyberprzemocy
•    Sprawności ruchowej, Fotografii, Florystyki, Techniki Decoupage

 

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i mają za zadanie zapoznać Państwa z ofertą edukacyjną naszego Centrum a także z kadrą wykładowców.  Skierowane są do różnych grup społecznych i do nauczycieli, i do przedstawicieli biznesu, pracowników administracji,  służby zdrowia i wielu innych. Na pewno wiele interesujących tematów znajdzie tez młodzież. Jedyne ograniczenie to ukończony 16 rok życia  oraz rozpoczęta lub ukończona szkoła średnia.

 

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć sobie nowe hobby to zapraszamy na warsztaty „Fotografia dla początkujących”, gdzie  Przemysław Pawlik pomoże w podjęciu decyzji odnośnie wyboru aparatu, nauczy ustawienia czasu i przesłony, kompozycji zdjęcia. Chętni zaznajomienia się z techniką decoupage’u znajdą warsztaty jakie poprowadzi Iwona Terlecka. W czasie ich trwania  zgłębią tajniki tworzenia dekoracji w stylu decoupage, shabby. A jeśli w tej technice pójdzie nam dobrze, możemy potem wziąć udział w warsztatach  florystycznych u Elżbiety Bień, gdzie z kolei nauczymy się robić piękne wiosenne dekoracje.  Gdyby ktoś chciał nauczyć się robić piękne okolicznościowe książki to nauczy go tego Paulina Bukowska. A może ktoś chce przenieść się choć na chwilę do Chin? Nic trudnego. Pomoże mu w tym Monika Kamińska – malarka, prof. UO, która Chiny zwiedziła wzdłuż i wszerz. Masz problemy z pielęgnacją swoich domowych pupili, weź udział w warsztacie „Pielęgnacja zwierząt domowych (kot, pies)” – warsztat poprowadzi lekarz weterynarii Emilia Maciuszek.

 

Nie bardzo wierzysz w siebie i swoje możliwości? Możesz wziąć udział w warsztatach coachingowych. Bożena Grębowiec nauczy Cię jak realizować swoje marzenia, dążyć do spełnienia wytyczonych celów, a Katarzyna Grygorowicz nauczy jak radzić sobie ze stresem. Gdybyś miał jeszcze wątpliwości to pod okiem Elżbiety Gabis odbędziesz „Trening pamięci, sprawności i umiejętności poznawczych”. Nie czujesz się bezpiecznie wieczorami? Daniel Lewandowski na swoim warsztacie „Samoobrona – pierwsze 5 sekund” wprowadzi Cię w tajniki samoobrony..

Oczywiście II Europejski Dzień Nauki to także warsztaty naukowe. W arkana komunikacji marketingowej wprowadzi wszystkich uczestników warsztatów Kamila Węcka. Poprowadzi ona praktyczny warsztat z zastosowania narzędzi social  media w praktyce. Artur Pieczarka poprowadzi warsztaty radiowe, uczestnicy tych warsztatów będą mogli usłyszeć swoje głosy po krótkich warsztatowych rozmowach oraz zobaczyć, jak montuje się wywiad, sondę czy reportaż.

 

Jeśli ktoś będzie chciał zapoznać się  z podstawowymi zwrotami w języku niemieckim niezbędnymi w pracy z chorymi, starszymi i niepełnosprawnymi może wziąć udział w warsztacie „Przydatne zwroty języka niemieckiego w pracy opiekuna osób starszych i asystenta osób niepełnosprawnych” poprowadzonym przez Jadwigę Filipów.

 

Jeśli ktoś ma problemy z elektroniczną sprawozdawczością ZUS, to wyjaśni wszystko Magdalena Lis prowadząc warsztat: „Sprawozdawczość ZUS przy wykorzystaniu środków elektronicznych - PUE i e-PUAP krok po kroku”. Jolanta Głowacka opowie wszystkim, którzy chcieliby założyć własną firmę jak to zrobić.  

 

Olbrzymi blok zajęć warsztatowych jest dedykowany nauczycielom. Są warsztaty z zakresu pedagogiki specjalnej a także pedagogiki ogólnej. W ramach pedagogiki ogólnej mamy warsztaty: „Gry i zabawy integrujące grupę w czasie wyjazdu i pobytu turystycznego” poprowadzony przez Barbarę Maroszek, „Matematyka w krótkich spodenkach” poprowadzony przez Krystynę Dąbek, „Gry i zabawy logopedyczne w praktyce” poprowadzony przez Magdalenę Gorczycę, „Twórcze myślenie w rozwiązywaniu problemów wychowawczych  (dla nauczycieli)” poprowadzony przez Elżbietę Jurkiewicz, „Prawidła wymowy polskiej w pigułce” poprowadzony przez Justynę Lewandowska, "Wiosenne granie – zabawy muzyczne dla dzieci" poprowadzony przez Joannę Mochnacz, "Wybrane tańce i zabawy ludowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszo-szkolnym” poprowadzony przez Roberta Woźniaka. Z zagrożeniami cyberprzemocy zapozna uczestników warsztatu: „Wylogowani -agresja w sieci” Piotr Osiadły.

 

W ramach pedagogiki specjalnej mamy warsztaty: „Podstawy dogoterapii” poprowadzony przez  Roberta Woźniaka,  „Razem w pełni sprawni” poprowadzony przez Bożenę Adamczyk, "Jak radzić sobie z trudnymi zrachowaniami u dzieci ze spektrum autyzmu”  poprowadzony przez Elżbietę Jaskólską, "Jak prowadzić zajęcia Metodą Dobrego Startu"  poprowadzony przez Marzenę Kulpę,   „Rozmowa z dzieckiem niemówiącym jest możliwa - jak być dobrym partnerem komunikacyjnym dla ucznia z autyzmem i głębszą niepełnosprawnością intelektualną" poprowadzony przez Kingę Sajdak,  "IDEA CARLA ORFFA –formy aktywności twórczej dzieci niepełnosprawnych z zaburzeniami emocjonalnymi”  poprowadzony przez Marzenę Wajdę.

 

Ale II Europejskie Dni Nauki to nie tylko ciekawe warsztaty. W czasie ich trwania będzie też FOTOBUDKA  gdzie będzie można sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie, będą degustacje i wiele świetnej zabawy.

 

Szczegółowy wykaz warsztatów z opisem do pobrania TUTAJ

 

Harmonogram czasowy warsztatów do pobrania TUTAJ

 

Formularz zgłoszeniowy do pobrania TUTAJ

 

Więcej informacji: 77 43512 54 w. 27, zgłoszenia wysyłamy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy

 

Policeana na stronę

EDN 23.09.2017

 

 

Dnia 23 września 2017 r. od godziny 9.00-17.00 zapraszamy na trzecią już edycję

 

EUROPEJSKIEGO DNIA NAUKI

 

połączonego z CYKLEM BEZPŁATNYCH WARSZTATÓW z następujących dziedzin:

 • Komunikacji marketingowej, Coachingu, Zagrożeń współczesnego świata,
 • Turystyki, Pedagogiki ogólnej, Pedagogiki specjalnej, Cyberprzemocy,
 • Sprawności ruchowej, Florystyki, Techniki Decoupage, pierwszej pomocy

 

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i mają za zadanie zapoznać Państwa z ofertą edukacyjną naszego Centrum a także z kadrą wykładowców.  Skierowane są do różnych grup społecznych i do nauczycieli, i do przedstawicieli biznesu, pracowników administracji,  służby zdrowia i wielu innych. Na pewno wiele interesujących tematów znajdzie tez młodzież. Jedyne ograniczenie to ukończony 16 rok życia  oraz rozpoczęta lub ukończona szkoła średnia.

 

Jeżeli ktoś chciałby znaleźć sobie nowe hobby to zapraszamy na warsztaty „Jesienne kule”, gdzie  Elżbieta Bień  nauczy tworzyć jesienne dekoracje z wykorzystaniem dostępnych artykułów,zapozna z nowymi technikami układania kompozycji. Chętni zaznajomienia się z techniką decoupage’u znajdą warsztaty jakie poprowadzi Paulina Bukowska. W czasie ich trwania  zgłębią tajniki tworzenia dekoracji w stylu decoupage, shabby. A może ktoś chce przenieść się choć na chwilę do Andaluzji? Nic trudnego. Pomoże mu w tym Monika Kamińska – malarka, prof. UO, która Hiszpanię zwiedziła wzdłuż i wszerz.Przybliży nam atrakcje turystyczne, kulturę oraz sztukę tego pieknego zakątka Europy.

 

Nie bardzo wierzysz w siebie i swoje możliwości? Możesz wziąć udział w warsztatach coachingowych. Katarzyna Grygorowicz nauczy jak radzić sobie ze stresem. Gdybyś miał jeszcze wątpliwości to pod okiem Elżbiety Gabis odbędziesz „Trening pamięci, sprawności i umiejętności poznawczych”. Co to jest szczęście?, jak zdiagnozować, co tak naprawdę cię uszczęśliwia ? Na te pytania odpowie Dr Anna Nitkiewicz-Jankowska. na warsztatach „Co zrobić aby być szczęśliwym?”. Nie czujesz się bezpiecznie wieczorami? Daniel Lewandowski na swoim warsztacie „Samoobrona – pierwsze 5 sekund” wprowadzi Cię w tajniki samoobrony.. a Jurek Kiełb nauczy Cię jak w razie potrzeby udzielić pierwszej pomocy.

 

Oczywiście III Europejski Dzień Nauki to także warsztaty stricte naukowe. W arkana komunikacji marketingowej wprowadzi wszystkich uczestników warsztatów Kamila Węcka. Poprowadzi ona praktyczny warsztat  „Zarządzanie kryzysem wizerunkowym, czyli co zrobić, gdy twojej firmie przydaży się „wtopa””. Artur Pieczarka poprowadzi warsztat „Promocja i współpraca z mediami”.


Olbrzymi blok zajęć warsztatowych jest dedykowany nauczycielom. Są warsztaty z zakresu pedagogiki specjalnej a także pedagogiki ogólnej. W ramach pedagogiki ogólnej mamy warsztaty: „Gry i zabawy integrujące grupę w czasie wyjazdu i pobytu turystycznego” poprowadzony przez Barbarę Maroszek, „Jak budować dobre relacje rodzic-uczeń-nauczyciel” poprowadzony przez Elżbietę Jurkiewicz, „Wczesna diagnostyka i profilaktyka logopedyczna” poprowadzony przez Justynę Lewandowską, "Jesienne granie – zabawy muzyczne dla dzieci" poprowadzony przez Joannę Mochnacz, "Wybrane tańce i zabawy ludowe dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym” poprowadzony przez Roberta Woźniaka. Z zagrożeniami cyberprzemocy zapozna uczestników warsztatu: „Wylogowani-agresja w sieci” Piotr Osiadły.

 

W ramach pedagogiki specjalnej mamy warsztaty: „Elementy integracji sensorycznej w terapii dziecka z całościowymi zaburzeniami ze spectrum autyzmu” poprowadzony przez  Elżbietę Jaskólską, „Zmyślne ruchy, które rozwijają umysł-czyli o metodzie Dennisona...” poprowadzony przez Marzenę Kulpę, "Pierwsze symptomy autyzmu- ścieżka diagnostyczna i organizacja pracy”  poprowadzony przez Grzegorza Gosa, „IDEA CARLA ORFFA –formy aktywności twórczej dzieci niepełnosprawnych z zaburzeniami emocjonalnymi”  poprowadzony przez Marzenę Wajdę.

 

 

Szczegółowy wykaz warsztatów wraz opisem TUTAJ

 

Harmonogram warsztatów TUTAJ

 

Formularz zgłoszeniowy TUTAJ

 

Stan wolnych miejsc na dzień 13.09.2017 r. TUTAJ

 

 

Kontakt:

 • 77 435 12 54 wew. 23,
 • tel. kom. 721 860 739

Plakat EDN 2017

Technik weterynarii

 

NOWOŚĆ !!! TECHNIK WETERYNARII !!!

 

 

Informacje ogólne
Forma szkoły: Zaoczna – 2- letni okres nauczania
Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Technik weterynarii 324002
Kwalifikacje:

R.9 Prowadzenie chowu, hodowli i inseminacji zwierząt (R.9)
R.10 Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu usług weterynaryjnych (R.10)
R.11 Wykonywanie czynności pomocniczych z zakresu realizacji zadań inspekcji weterynaryjnej (R.11)

 

Szkoła posiada uprawnienia szkoły publicznej, realizujemy program MEN.

 

Opis kierunku
1.CHARAKTERYSTYKA
Technik weterynarii jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych: prowadzenia chowu i hodowli zwierząt gospodarskich i towarzyszących oraz wykonywania zabiegów inseminacji wybranych gatunków zwierząt; wykonywania czynności pomocniczych dotyczących diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób zwierząt; wykonywania zabiegów pielęgnacyjnych i zootechnicznych u zwierząt; wykonywania czynności pomocniczych z zakresu zapewniania bezpieczeństwa żywnościowego oraz czynności pomocniczych w zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt; wykonywania czynności pomocniczych w trakcie prowadzenia badań przedubojowych zwierząt oraz w poubojowym badaniu mięsa; prowadzenia i obsługi ciągnika rolniczego z przyczepą (przyczepami).

 

2. KARIERA ZAWODOWA
Absolwent szkoły – technik weterynarii, może być zatrudniony w zakładach leczniczych dla zwierząt, organach inspekcji weterynaryjnej, może również prowadzić własną działalność w ramach hodowli zwierząt, doradztwa hodowlanego czy usług inseminacyjnych. W ostatnich latach pojawiają się nowe miejsca pracy dla technika weterynarii w usługach pielęgnacyjnych dla zwierząt czy długoterminowej rehabilitacji.

 

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJĘ ( R.11 )ODBYWA SIĘ PO IV SEMESTRZE.

 

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJĘ ( R.10 )ODBYWA SIĘ PO III SEMESTRZE.

 

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJĘ ( R.19 )ODBYWA SIĘ PO II SEMESTRZE.

 

 

Podgląd nauki w Vademecum

 

Jesteś ciekawy jak wygląda nauka w Vademecum?
zobacz LINK


Współpraca z biznesem

     Europejskie Centrum Nauki "Vademecum" w celu zapewnienia swoim słuchaczom najwyższego poiomu świadczonych usług edukacyjnych ściśle współpracuje z następującymi jednostkami

Więcej >>>  

Wyróżnienia

 

    edukacji logo 2020 200  Logo regular 2020

Wyższa Szkoła Teologiczno-Humanistyczna w Podkowie Leśnej Punkt Konsultacyjny w Nysie

więcej...

Wynajem sal

więcej...

Europejskie Centrum Edukacyjno-Szkoleniowe „Vademecum”
w Nysie

więcej...

Ostatnia szansa!

 

Uwaga! Przedłużyliśmy promocję. Każdy kto zapisze się do 31.01.2021 r. na jeden z  profili bezpłatnego Liceum Ogólnokształcącego otrzyma ZA DARMO tablet, który ułatwi naukę zdalną.
Pospiesz się – skorzystaj z okazji.
Zapisz się już dziś! 
KLIKNIJ >>>