Asystent osoby niepełnosprawnej z podstawami żywienia osób chorych

Koszt: nauka BEZPŁATNA

Tryb nauczania: Stacjonarny

Czas trwania: : 1 - roczny okres nauczania

Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Asystent osoby niepełnosprawnej - 341201

Kwalifikacje: K1. Udzielanie pomocy i organizowanie wsparcia osobie niepełnosprawnej (SPO.01)

Asystent osoby niepełnosprawnej współtworzy programy rehabilitacji i pomocy osobie niepełnosprawnej, doradza w zakresie usług medycznych, rehabilitacyjnych, zawodowego przekwalifikowania, kontaktów społecznych, usług kulturalnych, rekreacji integracji ze środowiskiem, diagnozuje warunki życia i dąży do usuwania wszelkiego typu barier psychologicznych, społecznych, architektonicznych, komunikacyjnych, pobudza aktywność osoby niepełnosprawnej oraz jej rodziny w celu zaspokojenia potrzeb
biologicznych, psychicznych i społecznych, planuje, kontroluje i ocenia indywidualny program pomocy osobie niepełnosprawnej, włącza osobę niepełnosprawną w programy instytucji i placówek świadczących usługi rehabilitacyjne.

Pracę znajdziesz w ośrodkach i domach pomocy społecznej, oddziałach PCK, środowiskowych domach samopomocy, świetlicach terapeutycznych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób niepełnosprawnych, zakładach opiekuńczoleczniczych, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, placówkach opiekuńczowychowawczych (w tym placówki wsparcia dziennego), placówkach poradnictwa rodzinnego, szpitalach specjalistycznych, jednostkach samorządu terytorialnego.
EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJĘ SPO.01. ODBYWA SIĘ POD KONIEC DRUGIEGO SEMESTRU.

To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. Po otrzyamniu formularza skontaktujemy się z Tobą najszyciej jak to będzie możliwe.

Zgłoś swoje zainteresowanie ofertą i promocjami

obowiązującymi w bezpłatnej Medycznej Szkole Policealnej Vademecum w Nysie w wygodnej dla Ciebie formie!

Biuro rekrutacji skontaktuje się z Tobą we wskazanym terminie i przestawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!