Asystent osoby niepełnosprawnej

Forma szkoły: Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ)

Tryb nauczania: Zaoczny

Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Asystent osoby niepełnosprawnej - 341201

Kwalifikacje: K1. Udzielanie pomocy i organizowanie wsparcia osobie niepełnosprawnej (SPO.01)

Czas trwania: 464h + praktyka 140h

Koszt: 1500 zł*

* Uwaga! Istnieje możliwość płatności ratalnej

Umożliwiamy każdej osobie rozłożenie płatności na raty. Jest możliwość rozłożenia na maksymalnie 5 miesięcznych rat.  Nie korzystamy z żadnych instytucji pośredniczących, płatność rozkładamy na raty bez odsetek.

Asystent osoby niepełnosprawnej współtworzy programy rehabilitacji i pomocy osobie niepełnosprawnej, doradza w zakresie usług medycznych, rehabilitacyjnych, zawodowego przekwalifikowania, kontaktów społecznych, usług kulturalnych, rekreacji i integracji ze środowiskiem, diagnozuje warunki życia i dąży do usuwania wszelkiego typu barier psychologicznych, społecznych, architektonicznych, komunikacyjnych, pobudza aktywność osoby niepełnosprawnej oraz jej rodziny w celu zaspokojenia potrzeb biologicznych, psychicznych i społecznych, planuje, kontroluje i ocenia indywidualny program pomocy osobie niepełnosprawnej, włącza osobę niepełnosprawną w programy instytucji i placówek świadczących usługi rehabilitacyjne

Po zdaniu egzaminu OKE, kursant otrzymuje świadectwo/dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Asystent osoby niepełnosprawnej (kod zawodu 341201).

Pracę znajdziesz w ośrodkach i domach pomocy społecznej, oddziałach PCK, środowiskowych domach samopomocy, świetlicach terapeutycznych, fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób niepełnosprawnych, zakładach opiekuńczoleczniczych, niepublicznych zespołach opieki zdrowotnej, placówkach opiekuńczowychowawczych (w tym placówki wsparcia dziennego), placówkach poradnictwa rodzinnego, szpitalach specjalistycznych, jednostkach samorządu terytorialnego.

EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJĘ (SPO.01) ODBYWA SIĘ W NAJBLIŻSZYM TERMINIE WYZNACZONYM PRZEZ OKE (OKRĘGOWĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ)

To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. Po otrzymaniu formularza, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Co zyskasz uczęszczając na kwalifikacyjny kurs zawodowy w Vademecum?

• będziesz pracować w nowoczesnych salach
  • zdobędziesz cenne doświadczenie już w trakcie nauki