Liceum ogólnokształcące dla dorosłych

Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych

Liceum Ogólnokształcące dla dorosłych to droga w kierunku własnego rozwoju osobistego. Brak średniego wykształcenia jest przeszkodą w uzyskaniu lepszej pracy lub intratnego awansu zawodowego. LO dla dorosłych to szansa dla tych wszystkich, którzy przerwali naukę w szkole dziennej, podjęli pracę ale teraz na rynku pracy są mało konkurencyjni.

Kto może się uczyć w LO dla dorosłych:

każdy, kto ukończył gimnazjum, ośmioletnią szkołę podstawową, bądź zasadniczą szkołę zawodową.

Czas trwania LO:

nauka w tego typu szkole trwa cztery lata (8 semestrów) i zapewnia dobre przygotowanie do egzaminu maturalnego. Wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna wspiera uczniów w procesie przygotowania się do egzaminu maturalnego.

Profile kształcenia:

LO Vademecum jako jedna z nielicznych oferuje ciekawe profile kształcenia. Są to:

  • Profil: Dziennikarski
  • Profil: Językowo-turystyczny
  • Profil: Promocja zdrowia
  • Profil: Wojskowy kl. mundurowa

Po ukończeniu LO dla dorosłych Vademecum masz pierwszeństwo w przyjęciu na studia licencjackie WSTH lub do Policealnej Szkoły Zawodowej Vademecum. Obie te placówki mieszczą się w tym samym budynku szkolnym co LO dla dorosłych Vademecum.

Przeglądając naszą stronę internetową bez zmian w swojej przeglądarce, wyrażasz zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Dzięki temu nasz serwis internetowy może być maksymalnie bezpieczny i wygodny. Dowiedz się więcej o tym, jak używamy plików cookies z Polityki Prywatności.