Nowy kierunek – Terapeuta Zajęciowy

Nowy kierunek w ofercie Szkoły Medycznej Vademecum !

Już od 15 maja oferta bezpłatnej Szkole Medycznej Vademecum wzbogaci się o nowy jakże poszukiwany kierunek medyczny – Terapeuta Zajęciowy  – 325907. Kwalifikacje: MED.13. Świadczenie usług w zakresie terapii zajęciowej.

Pewnie zapytacie a kto to jest Terapeuta zajęciowy? Już odpowiadamy!

To osoba, która prowadzi różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych, w celu przeciwdziałania powstaniu przewlekłego stanu chorobowego lub trwałego kalectwa, kompensacji ubytków funkcji oraz przystosowania do życia w społeczności szpitalnej i poza szpitalnej.

Sama terapia zajęciowa jest rodzajem psychoterapii polegającej na wykonywaniu określonych czynności psychosomatycznych.  Terapeuta Zajęciowy pracuje z chorymi różnymi metodami oraz prowadzi różne formy oddziaływania terapeutycznego:

1. zajęcia warsztatowe,
  2. świetlicowe,
  3. kulturalno-oświatowe
  4. artystyczne,
  5. ćwiczenia z zakresu wychowania fizycznego (rekreacyjne, sportowe),
  6. wykonywanie wraz z pacjentem podczas zajęć terapeutycznych prac ogrodniczych, wikliniarskich, dziewiarskich, krawieckich i innych.

Terapia zajęciowa jest prowadzona w ośrodkach dla niepełnosprawnych, domach opieki społecznej lub centrach rehabilitacyjnych.

Dodatkowa informacja dla wszystkich zainteresowanych tym kierunkiem.

Wzmacnia się pozycja Terapeuty Zajęciowego ze względu na fakt iż w procedowanej właśnie „Ustawie o niektórych zawodach medycznych” znalazł się Terapeuta zajęciowy.

Zgodnie z projektem tej ustawy ma powstać mechanizm zapewniający dostęp do wykonywania zawodu medycznego tylko profesjonalistom, którzy posiadają odpowiednie kwalifikacje i kompetencje. Będzie to gwarancją zatrudniania w systemie ochrony zdrowia wysoko wykwalifikowanej i kompetentnej kadry medycznej, fachowo i rzetelnie udzielającej świadczeń zdrowotnych. Zwiększy to bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów i wpłynie na wysoki poziom udzielanych świadczeń zdrowotnych.

Zawód terapeuty zajęciowego należy do grupy zawodów medycznych, które są coraz częściej poszukiwane na dzisiejszym rynku pracy, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Ze względu na fakt że ten kierunek po raz pierwszy pojawił się w ofercie ECN Vademecum, czekają na wszystkich olbrzymie promocje. Przy zapisie do 20 czerwca 2023 aż 2 kursy wartości 600 zł za darmo.

Te bezpłatne kursy to:

1. Rejestratorka medyczna
  2. Opiekun osób starszych

Dodatkowo: 2 bezpłatne certyfikaty:

1.Pierwsza pomocy przedmedyczna

2 Podstawy języka migowego.

Nie czekaj! Skorzystaj z MEGA PROMOCJI! Zapisz się dzisiaj i zacznij naukę we wrześniu!

✅ Cena za 2 LATA zajęć to 0 zł. Bez haczyków, zajęcia są w 100% bezpłatne. Rekrutacja trwa do wyczerpania miejsc ✅ Nie zwlekaj!

Biuro Rekrutacji:
Marta Ułasiewicz