Florysta z kursem florystyki bożonarodzeniowej

Koszt: nauka BEZPŁATNA

Tryb nauczania: Zaoczny

Czas trwania: 1-roczny okres nauczania

Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Florysta - 343203

Kwalifikacje: K1. Wykonywanie kompozycji florystycznych (OGR.01)

Florysta w sposób kreatywny zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju kompozycji z roślin ciętych oraz doniczkowych, stosując środki techniczne oraz pomocnicze. W obszarze jego działań zawodowych leży również dekoracja wnętrz, tarasów i balkonów. W pracy opiera się na szerokiej wiedzy z materiałoznawstwa roślinnego, nieroślinnego, historii sztuki oraz dekoracji roślinnych. Podstawę do tworzenia stanowi wiedza z zakresu teorii barw oraz kompozycji plastycznej, a w pracy posługuje się wieloma technikami florystycznymi oraz pomocniczymi, zapożyczonymi z innych dziedzin sztuki lub rzemiosła. Jest szczególnie uwrażliwiony na problem ochrony naturalnego środowiska, co uwzględnia w swojej pracy.

Pracę znajdziesz w kwiaciarniach, firmach florystycznych, w firmach specjalizujących się w dekoracji wnętrz, organizujących imprezy targowe i wystawiennicze, hotelach. W zawodzie florysta ważne są kontakty z klientami, ich nawiązywanie i utrzymywanie. Możesz pracować indywidualnie lub zespołowo.
EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJĘ (OGR.01) ODBYWA SIĘ W NAJBLIŻSZYM TERMINIE WYZNACZONYM PRZEZ OKE (OKRĘGOWĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ).

To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. Po otrzymaniu formularza skonatktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zgłoś swoje zainteresowanie ofertą i promocjami

obowiązującymi w bezpłatnej Medycznej Szkole Policealnej Vademecum w Nysie w wygodnej dla Ciebie formie!

Biuro rekrutacji skontaktuje się z Tobą we wskazanym terminie i przestawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!