Opiekunka dziecięca

Tryb nauczania: Zaoczny

Czas trwania: 2-letni okres nauczania

Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Opiekunka dziecięca - 325905

Kwalifikacje: SPO.04 - Świadczenie usług opiekuńczych i wspomagających rozwój dziecka

Opiekunka Dziecięca to profesjonalistka, której zadaniem jest troska o bezpieczeństwo, rozwój i dobrostan najmłodszych. Specjalizuje się w opiece nad dziećmi w różnym wieku, od niemowląt po dzieci w wieku przedszkolnym. Jej praca wymaga zarówno dużej wiedzy teoretycznej, jak i praktycznych umiejętności w zakresie wychowania i pielęgnacji dzieci.

Dla kogo? Kierunek ten jest idealny dla osób, które czują powołanie do pracy z dziećmi i pragną w sposób profesjonalny zajmować się ich opieką. Jeżeli masz w sobie cierpliwość, empatię i chcesz aktywnie wspierać rozwój najmłodszych, ten kierunek jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Absolwenci kierunku Opiekunka Dziecięca mogą znaleźć zatrudnienie w:

• Żłobkach
  • Klubach malucha i centrach opieki dziennej.
  • Domach prywatnych jako nianie.
  • Organizacjach zajmujących się opieką nad dziećmi.
  • Instytucjach medycznych na oddziałach pediatrycznych.
  • Firmach oferujących usługi opieki nad dziećmi.

To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. Po otrzymaniu formularza, skoentaktujemy się z Tobą anjszybciej jak to będzie możliwe.