Terapeuta zajęciowy

Czas trwania: : 2 letni okres nauczania

Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Terapeuta zajęciowy – 325907

Kwalifikacje: MED.13. Świadczenie usług w zakresie terapii zajęciowej

Terapeuta zajęciowy – osoba, która prowadzi różne formy i techniki terapii zajęciowej w procesie leczenia oraz rehabilitacji chorych, w celu przeciwdziałania powstaniu przewlekłego stanu chorobowego lub trwałego kalectwa i jest przygotowany do:

• nawiązywania kontaktu psychoterapeutycznego z chorym oraz tworzenia środowiska psychoterapeutycznego i socjoterapeutycznego, w celu rozpoznania i zaspokajania potrzeb człowieka chorego, z uwzględnieniem czynników zdrowotnych, psychologicznych i społecznych
  • planowania indywidualnego i grupowego programu terapii, dostosowanej do potrzeb pacjenta, jego cech i nawyków oraz zaleceń lekarskich
  • prowadzenia różnych form oddziaływania terapeutycznego: zajęcia warsztatowe, świetlicowe, kulturalno-oświatowe i artystyczne, ćwiczenia z zakresu wychowania fizycznego (rekreacyjne, sportowe)
  • prowadzenia obserwacji reakcji organizmu pacjenta na terapię zajęciową i przekazywanie jej wyników osobie kierującej terapią
  • współdziałania z zespołem prowadzącym rehabilitację chorego
  • sprawowania funkcji kierowniczych i organizacyjnych (np. organizowanie i prowadzenie pracowni lub oddziału terapii zajęciowej)

• placówki prowadzące rehabilitację
  • szpitale, sanatoria,
  • domy dziennego pobytu,
  • domy pomocy społecznej,
  • warsztaty terapii zajęciowej,
  • kluby seniora
  • inne placówki ochrony zdrowia i pomocy społecznej

To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. Po otrzymaniu formularza, skonatktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe.

Zgłoś swoje zainteresowanie ofertą i promocjami

obowiązującymi w bezpłatnej Medycznej Szkole Policealnej Vademecum w Nysie w wygodnej dla Ciebie formie!

Biuro rekrutacji skontaktuje się z Tobą we wskazanym terminie i przestawi ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb!