Opiekun osoby starszej

Forma szkoły: Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy (KKZ)

Tryb nauczania: Zaoczny

Nazwa zawodu i symbol cyfrowy: Opiekun osoby starszej - 341202

Kwalifikacje: K1. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej (SPO.02.)

Czas trwania: 754h + praktyka 140h

Czas realizacji programu kursu do ustalenia z grupą kursantów.

Koszt: 3000 zł*

* Uwaga! Istnieje możliwość płatności ratalnej

Umożliwiamy każdej osobie rozłożenie płatności na raty. Jest możliwość rozłożenia na maksymalnie 10 miesięcznych rat.  Nie korzystamy z żadnych instytucji pośredniczących, płatność rozkładamy na raty bez odsetek.

Zawód opiekun osoby starszej został wpisany do klasyfikacji zawodów szkolnictwa zawodowego Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2011 roku. Istotą pracy zawodowej opiekuna osoby starszej jest świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie starszej. Opiekun pomaga osobie podopiecznej w codziennych czynnościach domowych, planowaniu i organizacji gospodarstwa domowego, wykonuje czynności pielęgnacyjne i higieniczne u osób chorych i niesamodzielnych, udziela pierwszej pomocy w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osoby podopiecznej, mobilizuje osobę podopieczną do aktywnego spędzania czasu wolnego, rozwijania zainteresowań i zwiększania samodzielności życiowej. Zakres działań zawodowych opiekuna wymaga posiadania określonych kompetencji personalnych i społecznych. Wśród nich, ze względu na charakter pracy z człowiekiem starym, istotne znaczenie ma empatia i komunikatywność. W realizacji zadań kreatywność, konsekwencja i umiejętność współpracy, zdolność organizowania pomocy i wsparcia ze strony środowiska społecznego osoby podopiecznej, a także umiejętność kształtowania pozytywnych relacji interpersonalnych. Opiekun osoby starszej uzyskuje kwalifikację po zdaniu egzaminu potwierdzającego kwalifikację zawodową.
Po zdaniu egzaminu OKE, kursant otrzymuje świadectwo/dyplom potwierdzający kwalifikacje w zawodzie Opiekun osoby starszej (kod zawodu 341202)

Pracę znajdziesz w domach, w których zamieszkują samotnie osoby starsze. Możesz także pracować w domach opieki społecznej, szpitalach, hospicjach i innych placówkach sprawujących opiekę nad osobami starszymi, ośrodkach pomocy społecznej, organizacjach społecznych (Caritas, PCK), a także prowadzić własną firmę. Będziesz pracować samodzielnie lub z zespołem terapeutów, pielęgniarek, rehabilitantów oraz współpracować z lekarzem i członkami rodzin, urzędnikami. Twoja praca nie będzie zrutynizowana.
EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJĘ SPO.02. ODBYWA SIĘ W NAJBLIŻSZYM TERMINIEWYZNACZONYM PRZEZ OKE (OKRĘGOWĄ KOMISJĘ EGZAMINACYJNĄ).

To proste: wypełnij i wyślij formularz rejestracji online. Możesz wybrać konkretny zawód, albo zaznaczyć „wybierz kierunek później”. Po otrzymaniu formularza, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Co zyskasz uczęszczając na kwalifikacyjny kurs zawodowy w Vademecum?

• będziesz pracować w nowoczesnych salach
  • zdobędziesz cenne doświadczenie już w trakcie nauki